Chałupy na sportowo

Chałupy to miejscowość znakomicie zlokalizowana, leży na Mierzei Helskiej i od dwóch stron ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Dzięki temu właśnie jest tu dostępnych sporo atrakcji typowo wodnych. Działa tu na przykład jedna z najlepszych szkół kitesurfingu w Polsce, z której korzystają zarówno osoby początkujące, które dopiero chcą nauczyć się pływać na desce, ale również jest to znakomite miejsce do ćwiczeń dla profesjonalistów. Kursy są również dostępne z całym planem wakacji, łącznie z zakwaterowaniem, ale oczywiście można skorzystać tylko z pojedynczych lekcji, a znalezienie sobie noclegu w Chałupach nie będzie trudnym zadaniem, ponieważ ogromnym atutem tego miejsca jest właśnie baza wypoczynkowa (informacje tutaj: ). Chałupy pod tym względem stoją na bardzo wysokim poziomie i znalezienie dobrego, taniego zakwaterowania nie powinno stanowić większego problemu.

Dodatkowym atutem, który zachęca do skorzystania z usług szkół kitesurfingu jest tutejszy wiatr, który dzięki otwartemu morzu jest dość mocny, więc będzie na pewno sporo frajdy podczas nauki pływania na desce. Szkoła kitesurfingu posiada również swoją restaurację i hotel, więc wybierając się na wakacje, można oczywiście skorzystać z usług dodatkowych, a wyjdzie to na pewno taniej, jeśli wykupimy wszystko razem z kursem. Dodatkowymi możliwościami w tym ośrodku jest wynajęcie miejsca na grilla lub po prostu skorzystanie z ogólnych spotkań właśnie przy ognisku kursantów, dzięki czemu możemy poznać nowe, ciekawe osoby o tych samych zainteresowaniach co my, co jest ogromnym plusem, szczególnie jeśli wyjeżdżamy na takie wakacje samemu.

W szkole tej oprócz kitesurfingu można spróbować swoich sił w windsurfingu czy podczas zimowego sezonu na snowboardzie. Warto jeszcze raz podkreślić, że tutejsza szkoła FunKite należy do jednych z najlepszych w kraju, a jej lokalizacja na Mierzei Helskiej to dodatkowy atut. Oczywiście czasu na odpoczynek na plażach w Chałupach może być również sporo, a te są niezwykle popularne tutaj, szczególnie dzięki piosence Zbigniewa Wodeckiego o plażach nudystów. Miasteczko to dzięki piosence pod tytułem „Chałupy welcome to” jest bardzo znane i właśnie prawdziwy rozkwit turystyki przeżywało pod koniec lat 80. po wydaniu tego hitu, który każdy zna do dziś. Chałupy nadal się rozwijają w szybkim tempie, będąc jedną z lepszych propozycji na wakacje nad polskim morzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>