Plaże Dziwnówka, czyli doskonałe miejsce na odpoczynek

Dziwnówek to miejsce, gdzie warto się wybrać na letni urlop. Jest to niewielka miejscowość, położona między Zalewem Kamieńskim a Morzem Bałtyckim, niedaleko Kamienia Pomorskiego oraz Dziwnowa. Miejscowość posiada także status uzdrowiska, gdzie leczy się choroby układu oddechowego. Duży wpływ na to ma otoczenie miejscowości – można tu znaleźć gęste sosnowe lasy, będące także doskonałym miejscem na krótkie i dłuższe wycieczki.

Jedną z największych atrakcji tych stron jest plaża w Dziwnowie oraz Dziwnówku. Jest ona szeroka oraz czysta, a dodatkowo woda w Bałtyku jest tutaj bardzo ciepła. Kilka lat temu tutejsza plaża zyskała także certyfikat Błękitna Flaga, który potwierdza doskonałą jakość wód, która jest wolna od zanieczyszczeń. W pobliżu znajdują się obiekty gastronomiczne, łazienki, przebieralnie oraz dmuchane atrakcje dla najmłodszych. Wyznaczono tutaj także trzy nadmorskie kąpieliska. Jedno z nich znajduje się w Dziwnówku i ma około 400 metrów długości. W Dziwnowie znajdują się kolejne dwa kąpieliska nadmorskie, o łącznej długości prawie kilometra oraz kąpielisko nad rzeką Dziwną, leżące na terenie Ośrodka Sportów Wodnych. Nad morzem mamy też wiele możliwości, by skorzystać z rejsów motorówką, na „bananie” lub na nartach wodnych. Te oraz inne sporty można także uprawiać na wodach Zalewu Kamieńskiego. W Dziwnówku działa nawet Szkoła Windsurfingu, gdzie na płytkiej wodzie można nauczyć się podstaw tego sportu.

Warto odwiedzić także Dziwnów, w którym możemy zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Znajduje się tutaj przystań pasażerska, gdzie zaczynają się rejsy stateczkami turystycznymi, które pływają po Zalewie Szczecińskim i Morzu Bałtyckim. Można się wybrać stąd na przykład do Kamienia Pomorskiego – starego miasta, pełnego zabytków. W Dziwnowie warto przejść się także po porcie rybackim oraz zobaczyć most zwodzony. Na spacery nadaje się także Aleja Gwiazd Sportu, która znajduje się obok hali sportowo-widowiskowej. Turyści, decydując się na miejsce spędzenia urlopu, kierują się także dostępnością bazy noclegowej >>{}. Nie będziemy mieć tutaj z tym akurat żadnych problemów. Na terenie miejscowości znajdziemy wiele miejsc, gdzie oferuje się tanie noclegi. Dziwnówek ma także propozycję dla bardziej wymagających. Wszystko zależy jedynie od naszych preferencji i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>