Pomniki i rzeźby z Gliwic

W Gliwicach zlokalizowanych na Górnym Śląsku jesteśmy w stanie odnaleźć bardzo wiele ciekawych pomników i rzeźb. Na przykład znajduje się tutaj ciekawy posąg „Ku Słońcu”, który umieszczono na Placu Rzeźniczym. Jest to bryła bardzo trudna do interpretacji, jednak na szczęście została przy niej umieszczona tabliczka informacyjna, która mówi nam co autor miał na myśli. Według tego co możemy na niej przeczytać, ideą tej rzeźby jest ciągłe dążenie do celu. Chodzi o to, aby sięgać po ideały i odkrywać nieznane. Tak czy inaczej warto ją zobaczyć. Przy Placu Rzeźniczym znajduje się także niewielka tablica, która powstała w celu uczczenia pamięci Harcerzy z Gliwic, którzy podczas I i II Wojny Światowej zginęli. Odsłonięto ją w 2010 roku w październiku.

Przy ulicy Mikołowskiej znajduje się przepiękna rzeźba przedstawiająca św. Jana Nepomucena. Znajduje się ona przed ormiańskim kościołem. Jest to świetnie wykonany monument, gdzie zadbano o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Postać św. Jana Nepomucena jest tutaj niemal jak żywa. Jest to naprawdę spora atrakcja Gliwic i jak najbardziej warto w te miejsce się wybrać, aby podziwiać tę przepiękny posąg.
Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest pomnik Józefa Piłsudskiego. Został pokazany światu w roku 1998, a odsłonięcia dokonał sam Jerzy Buzek. Jest on naprawdę sporych rozmiarów i podobno autor wzorował się na pomniku jaki znajduje się w Warszawie.

Nie można również zapomnieć o Fontannie Neptuna (wikipedia), która jest atrakcją gliwickiego rynku. Pomnik wraz z fontanną pochodzą już z roku 1794, więc są to obiekty dosyć stare. Oczywiście przez lata pomnik przeszedł kilka modernizacji. Jeśli znajdziemy się w rynku to na pewno zrobi ona na nas ogromne wrażenie.
Gliwice to miejsce, gdzie warto zatrzymać się na dłużej. Noclegi są bardzo zachwalane przez turystów, którzy już tutaj byli. Baza wypoczynkowa (meteor) jest bardzo dobrze zorganizowana i naprawdę każdy odnajdzie tutaj ofertę noclegu idealną dla siebie. Jeśli jednak ktoś woli wakacje spędzać nad wodą, to zapraszamy do przeczytania postu o plażach Dziwnówka (pracaizdrowie), aczkolwiek Gliwice mają sporo do zaoferowania za dnia i w nocy. Z tego też powodu warto przyjechać tutaj na dłużej, aby móc skorzystać z wielu atrakcji tego wspaniałego miasta z Górnego Śląska.

3 thoughts on “Pomniki i rzeźby z Gliwic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>