Sylwester w Karkonoszach! Dlaczego nie?

Macie dość spędzania Sylwestra, oglądając nudnawe koncerty przed telewizorem? Świetnie się składa! Zapraszamy więc na spędzenie sylwestra w górach – Karkonoszach.

JAK ZORGANIZOWAĆ? Mamy do wyboru dwie opcje: wykupienie gotowego pakietu lub zorganizowanie wycieczki samodzielnie. Pierwsza opcja będzie na pewno droższa, ale nie będziemy musieli martwić się o szczegóły pobytu. Udajmy się wtedy do jednego z biur podróży i wykupmy pakiet, który najbardziej nas zainteresuje. Jeśli jednak wolicie zorganizować wypad sami, musicie zatroszczyć się o kilka podstawowych spraw: transport, noclegi, wyżywienie, atrakcje.

GDZIE SPAĆ? Z tym punktem nie będzie żadnych problemów i na pewno uda się znaleźć odpowiednie noclegi. Karkonosze słyną bowiem z tego, że są popularnym rejonem turystycznym. Mamy więc tutaj bardzo bogatą bazę noclegową [więcej pod hasłem Karkonosze noclegi do wynajęcia] – od małych i przytulnych pensjonatów, przez nieco większe hotele po bardzo ekskluzywne apartamenty. Wybór jest więc ogromny – każdy więc znajdzie coś dopasowanego do jego potrzeb.

JAK DOJECHAĆ? Ogromną zaletą Karkonoszy jest to, że są dobrze skomunikowane. Mamy więc tutaj całkiem przyzwoite drogi dojazdowe – jeżeli zdecydujecie się na podróżowanie samochodem, nie będzie z tym większych problemów. Inną opcją jest też przejazd pociągiem – kursują one często i również bez trudów uda nam się dojechać do najbardziej popularnych miejscowości. Innym wyjściem są też autobusy – jednak wiąże się to z dużą ilością przesiadek.

ILE TO KOSZTUJE? Wbrew pozorom wyjazd na Sylwestra w Karkonosze wcale nie musi być drogi. Jeśli znajdziemy pokój w odpowiedniej cenie i złożymy się ze znajomymi na paliwo – koszty nie będą zbyt duże. Bardzo dobrym wyjściem jest też szukanie różnego rodzaju promocji i interesujących ofert – w internecie jest bardzo wiele tego typu okazji. Jeżeli będziemy mieć szczęście, może uda nam się wyjechać za przysłowiowe grosze. Warto więc uważnie szukać.

DODATKOWE ATRAKCJE Oprócz szampańskiej imprezy sylwestrowej do białego rana, warto skorzystać z uroków gór. Możemy pojeździć na nartach, pójść na lodowisko, zdobywać górskie szczyty czy zwiedzać okoliczne miasta. Możliwości jest naprawdę sporo – na pewno nie będziemy się nudzić. Spędzenie Sylwestra i Nowego Roku w Karkonoszach jest dobrym pomysłem. Jak widać, wcale nie musi to być droga przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>