Uzdrowiskowa moc Jeleniej Góry

Jedną z fascynujących, położonych w pięknych okolicznościach przyrody miejscowości jest Jelenia Góra. Od wielu już lat przyciąga do siebie swoim magnetyzującym urokiem, charakteryzuje ją też duża populacja ludności – aglomerację zamieszkuje ponad 80 tysięcy mieszkańców. Jest to miasto, które posiada bogatą historię i oferuje wiele atrakcji turystycznych – dobre miejsce na weekendowy wypad lub dłuższy kilkudniowy urlop. Szukając spania w Jeleniej Górze na Meteorze zauważyliśmy, że baza noclegowa jest tu naprawdę dobrze rozwinięta, oferuje wiele ciekawych ofert noclegowych, miejsca zatem nie zabraknie dla nikogo. Noclegi w Jeleniej Górze są znane z gościnności i wyjątkowego komfortu – miejsce w sam raz, by spędzić nasz krótszy lub dłuższy urlop.

Jest to miasto należące do jednych z najstarszych w Polsce – założone zostało już w 1108 roku. Dzięki temu nie możemy narzekać na brak autentycznych, wyjątkowych zabytków świadczących o potędze i historii Jeleniej Góry. Zdecydowanie najpiękniejszym miejscem jest centrum miasta i rynek – malowniczy, niepowtarzalny i zbudowany w interesujący sposób. Nie brakuje tam dużej ilości lokali gastronomicznych, w których będziemy mogli w przystępnej cenie zaspokoić głód. Na rynku stoi okazały ratusz oraz piękne, ozdobne kamieniczki, które bardzo często oznakowane są motywem jelenia. Jest tu także zabytkowy tramwaj, w którym swoją siedzibę na punkt Informacji Turystycznej. Miejscem, którego ominąć nie możemy jest Pałac Paulinum – cudowna XIX – wieczna rezydencja. Dzisiaj mieści się tutaj luksusowy hotel spa, lecz niegdyś była to rezydencja myśliwska.

Na terenie Jeleniej Góry znajduje się ponadto znane uzdrowisko o nazwie Cieplice. Do tego uzdrowiska co roku przybywa wielu kuracjuszy, by podreperować swoje zdrowie i poprawiać kondycję fizyczną. Uzdrowisko zostało tu utworzone ze względu na wyjątkowo sprzyjające warunki klimatyczne – powietrze i woda spełniają wszelkie wymogi. Na terenie uzdrowiska znajdziemy między innymi Park Zdrojowy oraz Park Norweski, które posiadają niesamowite walory zdrowotne i pozwalają nam odpocząć w wyjątkowy sposób. Jelenia Góra jest nazywana perłą Sudetów nie bez powodu. Bliskie sąsiedztwo gór i cała masa atrakcji turystycznych sprawia, że miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Warto jest zarezerwować trochę wolnego czasu i przybyć w ten piękny region Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>