Walory przyrodnicze Przemyśla i okolic

Przemyśl jest jednym z najstarszych miast Polski, przepięknie położonym na wzgórzach nad Sanem, w południowo–wschodniej części naszego kraju. Piękne uliczki, stare kamienice i mnóstwo zabytkowych budynków to tylko mała część tego, co czeka każdego turystę odwiedzającego Przemyśl.

Dla miłośników przyrody zarówno Przemyśl, jak i jego okolice to prawdziwy raj. Już samo położenie miasta pośród pięknych wzgórz, przedzielonych wstęgą Sanu jest bardzo atrakcyjne. Wędrówkę przyrodniczą po Przemyślu najlepiej rozpocząć od Parku Zamkowego (widoczny w bazie Wikipedii). Zobaczymy tutaj wiele gatunków drzew: lipy, graby, buki a także dęby, brzozy i pomnikowe topole. W parku żyje wiele gatunków ptaków i gadów. Zmotoryzowany turysta, który zamierza kilka dni pozostać w Przemyślu powinien koniecznie zwiedzić Arboretum w Bolestraszycach. Zgromadzono tutaj pokaźną ilość cisów, magnolii i wielu innych roślin. Jadąc do Arboretum, warto zatrzymać się w cegielni Buszkowice, gdzie znajdują się kolonie przeróżnych ptaków. Również Forty dawnej Twierdzy Przemyśl są bardzo atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Porośnięte są one krzewami głogu i tarniny, które dają schronienie wielu gatunkom fauny.

Najwyższym wzniesieniem Przemyśla jest szczyt Zniesienie. Poza wspaniałymi widokami, jakie tam na nas czekają, warto poprzyglądać się otaczającej nas przyrodzie. Również zima w Przemyślu to wspaniały czas na urlop. Nowoczesny stok narciarski zapewnia miłośnikom sportów zimowych doskonałe warunki. Na terenie stacji funkcjonują dwa punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkółka narciarska. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz narciarskie patrole. Urlop, wakacje czy weekend w Przemyślu to bardzo dobry pomysł. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest to stare miasto z bogatą historią, którą warto poznać. Jednocześnie możemy tutaj liczyć na nowoczesne rozrywki i atrakcje dla całych rodzin. Niedaleko stąd do nowoczesnego miasta, które znajduje się w tym samym województwie co Przemyśl. Mowa oczywiście o Rzeszowie. W tej miejscowości jest wiele interesujących miejsc wartych Waszej uwagi (widoczne w bazie Bloga).

Baza noclegowa (widoczna na https://meteor-turystyka.pl/) to wiele hoteli, pensjonatów, willi, pokoi gościnnych i mniej liczne gospodarstwa agroturystyczne. Zaplecze gastronomiczne oferuje bardzo urozmaicone menu. Oczywiście nie może zabraknąć dań kuchni regionalnej. Podróż do Przemyśla może być zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci ciekawą lekcją historii. Wspaniałe walory przyrodnicze i zielone okolice pomogą odpocząć oraz zregenerować nasze siły.

7 thoughts on “Walory przyrodnicze Przemyśla i okolic

  1. Za to jakie piękne tereny, nie tak zurbanizowane jak centrum Polski. Rzeszów Krosno i Sanok to też bardzo ciekawe miasta.

  2. Byłem w Przemyślu odwiedzić kolegę ze studiów i bardzo mi się podobało to miasto, miałem nocleg w takim super klimatycznym miejscu przy rynku.

  3. @monday wspaniale, że Ada i Krzysiek (autorzy bloga) oprócz pracy mają czas na realizacje swoich zainteresowań, w końcu nie samą pracą człowiek żyje jak to mówią

  4. Arboretum to jest niezwykłe miejsce, naprawdę jak tylko będziecie niedaleko Przemyśla to się tak wybierzcie – piękne rośliny i wspaniałe miejsce

  5. Przemyśl jest piękny, właśnie wybrałam to miasto na majówkę – fajna lokalizacja jak dla mnie i całkiem rozsądne ceny noclegów :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>